Milí přátelé a kamarádi. Zveme vás k účasti v osmém ročníku soutěže Nakrmte Plastožrouta. Trvá až do 31. května 2019.  Vyhlásili jsme ji ihned po uzávěrce sedmého ročníku 24. května 2018. Po tomto termínu se ještě ozývali sběrači, kteří litovali, že nestihli uzávěrku. Aby nebyli smutní, vyšli jsme jim vstříc a vzkazujeme jim: Dál recyklujeme, dál soutěžíme! Vyzýváme školy, školky, domy dětí a mládeže, kluby přátel škol, různé spolky a oddíly: Patříte-li k velké rodině českých a moravských sběračů petvíček, jste na správné adrese.

Do soutěže budete automaticky zařazeni po vyplnění elektronického formuláře pro výkup. Dovezete-li petvíčka do výkupny v Křelově, za kilogram obdržíte šest korun a za kilogram tříděných víček podle barev o jednu korunu více. Ve Vrbně pod Pradědem vyplácíme šestikorunu za víčka tříděná i netříděná. A v rynoltickém středisku firmy Purum dostanete 5,50 korun za víčka tříděná i netříděná.

Nejlepší tři sběrače soutěže navíc odměníme finanční odměnou: Za první místo obdrží 2 000 korun, druzí nejlepší 1 500 korun a třetí nejlepší 1 000 korun. Ti, kteří se umístí na čtvrtém až desátém místě, se mohou těšit na věcné odměny.