Milí kamarádi,

s radostí vám oznamujeme, že jsme 20. června 2017 vyhlásili sedmý ročník soutěže Nakrmte Plastožrouta. Trvá až do 31. května 2018. Je určen pro školy, školky, domy dětí a mládeže, skautské, turistické, vodácké a další oddíly. Stačí vyplnit formulář pro výkup a budete do soutěže automaticky zařazeni. Výhry zůstávají stejné jako v minulém ročníku. Nejlepší sběrači obdrží 2 000 korun, druzí nejlepší 1 500 korun a třetí nejlepší 1 000 korun. Ti, kteří se umístí na čtvrtém až desátém místě, se mohou těšit na věcné odměny.

Cena za petvíčka zůstává stejná: U vícebarevných víček obdržíte sedm korun za jedno kilo, u roztříděných podle barev dostanete o jednu korunu více.

Foto úspěšných sběračů z Velkého Března, kteří zvítězili v šestém ročníku plastožroutí soutěže 2016/2017. Autorka snímku: Lenka Šidáková

Víčka vykupujeme ve třech sběrných místech v Olomouci – Křelově, Vrbně pod Pradědem a Rynolticích. Jelikož převážná většina našich sběračů v minulém ročníku preferovala svoz víček na vlastní náklady, v sedmém ročníku jsme upustili od organizovaného svozu auty firmy Jelínek-Trading. Vzhledem k podstatně nižší výkupní ceně byl totiž o tento druh svozu minimální zájem. Na školách i v oddílech se většinou najde šikovný tatínek, strýček nebo dědeček, který ochotně pytle s víčky naloží do své dodávky či nákladního auta a zaveze do Křelova, Vrbna nebo Rynoltic.