Milí kamarádi,

20. června 2017 jsme vyhlásili sedmý ročník soutěže Nakrmte Plastožrouta. Trvá až do 24. května 2018. Je určen pro školy, školky, domy dětí a mládeže, skautské, turistické, vodácké a další oddíly. Stačí vyplnit formulář pro výkup a budete do soutěže automaticky zařazeni. Výhry zůstávají stejné jako v minulém ročníku. Nejlepší sběrači obdrží 2 000 korun, druzí nejlepší 1 500 korun a třetí nejlepší 1 000 korun. Ti, kteří se umístí na čtvrtém až desátém místě, se mohou těšit na věcné odměny.

Jaká je aktuální cena za petvíčka?  

Dovezete-li je do výkupny v Křelově, za kilogram netříděných obdržíte šest korun a za kilogram tříděných víček o jednu korunu více. Ve Vrbně pod Pradědem vyplácíme šestikorunu za víčka tříděná i netříděná. A v rynoltickém středisku firmy Purum dostanete 5,50 korun za víčka tříděná i netříděná.

V posledních týdnech se nám hlásí stále více sběračů nových. Je to tím, že někteří jiní zpracovatelé v České republice přestali víčka vykupovat. Důvod? Tržní ekonomika srazila ceny drti z recyklovaných víček do té míry, že se českým výrobcům vyplatí recyklát koupit raději v zahraničí než ho vytvářet doma. My však touto cestou jít nechceme. Výkupní cenu jsme oproti dřívějšku museli sice ponížit, ale víčka vykupujeme nadále a v soutěži pokračujeme.